the blody alboz(shqipet e pergjakshme) TbA
  leutrim bosi
 


OH NJE GRUA LAKURIQ
ne fund te barkut
Nje iriq!

Oh, nje burre lakuriq,
Ne fund te barkut
Dy kokrra fiq!

O iriq,
Mos ha fiq,
E ke dhomen plot me miq!...


FJAL TE URTA TE SHKRUARA NGA KTA PERSONA:

ssara
12-04-07, 15:49
Ketu mund te shkruani fjale te urta te perpunuara apo humoristike....si psh


Puno sa me pak te jete e mundur,ajo qe duhet bere lere qe ta beje nje person tjeter!

Mos harro,puna eshte shendet.Keshtuqe le t'ia leme te semureve te punojne!

Jeta eshte rruge me penges nga materniteti deri ne varreza!


Ujku qimen e ndërron , po Kesulkuqen s'e harron!


ju pershendes

Albanian eX|PerT
12-04-07, 19:20
Politik politik dit e nat, per me e ble nje agregat :biggrin:

ssara
13-04-07, 09:11
Po vodhe nje buke, te rrasin ne burg, po vodhe 1 milion $, te bejne deputet...

Gjume, gjume nate e dite, po qe e mundur me drite fik...


Punën e sotme mos e lër për nesër...shtyje sa të mundesh

Arb
13-04-07, 09:41
Rri drejte, e fol shtremt!

Agolli
13-04-07, 10:10
Uku qimen e nderron po zakonin se harron''delmen e kafshon....

Prishtinasja_
13-04-07, 10:32
Njera dore lan tjetren,te dyja lajne fytyren,por fytyren e zeze se lajne as njemije duar...

sunshine
13-04-07, 17:34
Me kënd të bahesh, ashtu rrinë!

Dy qenë të fortë e hanë një të lig!

Qika i takon atij që e ka mjekuar!

ssara
13-04-07, 17:49
Me mire i pasur e i shendetshem se sa i varfer e i semur....

Ai qe i hap gropen tjetrit e ka ndergjegjen e paster ....

Pune pune dite e nate per me ble nje agregat . ...

gazi-de
13-04-07, 18:57
Pune pune nate e dite per cigare e qibrit...................

Agolli
13-04-07, 20:37
Dashurija eshte si rrobat,,'''kenaqesi kur i nderron shpesh....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Agolli
13-04-07, 20:55
Prinderit me njeren dore te hedhin,, me tjetren te sakatosin http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

ssara
13-04-07, 22:02
ne rrezik e ne nevoje kush te mundet te shpetoj

ssara
13-04-07, 22:04
Hajdutet te kerkojne o jeten, o kuleten : Grate i duan te dyja!

ssara
13-04-07, 22:06
Te puthesh eshte sikur te pish uje te kripur sa me shum te pish aq me shum te mer etja.

ssara
13-04-07, 22:10
Ne dashuri gjithqka mund te falet por jo edhe te harrohet.

Agolli
14-04-07, 21:06
Shpirt ti je jeta ime,,vetem ty te dua je zemra ime.
Kur ti qan une qaj,, kur ti qesh une qesh,, kur ti hidhesh nga kati i peste une vazhdoj te qesh ,,,, hahahahha .....

Agolli
14-04-07, 21:08
Me shave te durova,, me godite te durova,, me puthe te durova,, me puthe fort,, epo kjo sdurohet,, te putha dhe une. http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Agolli
14-04-07, 21:37
Dashuria eshte si cigare nese pi shum te ben dam po nese pin me mas ateher jeton me gjat,! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

rilinda
14-04-07, 22:18
Gur, gur bëhet kalaja; fjalë, fjalë bëhet belaja.

ssara
14-04-07, 22:32
Ndershmeria, eshte virtyt i budallenjve....

ssara
14-04-07, 22:34
Te mos dish, nuk eshte turp, mjafton qe te mos e vene re te tjeret...

ssara
14-04-07, 22:36
Gabimet e doktorit, i mbulon vetem dheu...

Agolli
14-04-07, 22:36
Ec me kohen,,kujdes se po rrexohesh http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

ssara
14-04-07, 22:38
Qaj hallet e te tjereve, se te tuat i qan komshia/komshiu!

ssara
14-04-07, 22:40
Qdo femer eshte e bukur ne largesi ne erresir dhe ne qader.

Agolli
14-04-07, 22:46
Dashuria nuk ka ndonje domethenje,, ajo perfundon me pikecuditese http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

ssara
15-04-07, 13:43
Njeriu qe eshte njeri, merr vesh me te folur,
ndersa politikani qe eshte politikan merr vesh vetem shkelma e me grushta !!!...

rilinda
15-04-07, 14:35
A ka diçka më keq se me nejt mshel se mos me i ba, pa i ba kujt ni t'lig!

Agolli
15-04-07, 19:37
I urti te therr dhe rreh me ,,pamuk,,.....

Agolli
15-04-07, 19:43
Ne kohen e luftes ruaje gojen, ne kohen e ,,qesatit_skamjes,, rrudhe doren''''''

vjeshta
15-04-07, 19:50
Edhe dreqi ne moshen 18 vjeqare eshte i bukur ........

Agolli
15-04-07, 19:54
Bukurija e femres mshifet mbas pasqyres http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

vjeshta
15-04-07, 20:03
Edhe pse ke vnu kapelen ,faqet e kuqe po te shihen hahahaaaaaaaaaaa

Agolli
15-04-07, 20:06
ahahahahahha shume thenje humoristike me permbajtje qesharake http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
Mu kan skuqur sepse po me shikon disi me inati http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

vjeshta
15-04-07, 20:18
Qe ti shohesh gjerat ,ske nevoj te shohesh me sy !

Agolli
15-04-07, 20:21
Gjyqet ta nxijne jeten ,gjyqet ta thajn kuleten...

vjeshta
15-04-07, 20:30
Gjygji ,si bastoni ne dore te maliqit ......

Agolli
15-04-07, 20:34
Ku hahet ari, nuk kshyr drejtsi gjygjtari....

vjeshta
15-04-07, 20:37
Kembet e lehta ,faqja e bardhe .........................tung ,se ika .

Agolli
15-04-07, 20:39
Aty ku nuk livrit gishti, livrisin kembet http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif tung dhe kalo bukur http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

vjeshta
16-04-07, 23:59
Gjatesia gjysma e bukurijes ,trashsia ,gjysma e tjeter ..........

rilinda
18-04-07, 09:31
Kush punon ne diell han humburger , kush rrin nen hije vdes urije.....
-Agolli-

vjeshta
20-04-07, 20:15
Ujku qe ndahet nga kopeja ,e han delmja !

Agolli
20-04-07, 21:01
Qyli eshte nena e te gjitha te keqijave, por si nene duhet respektuar!

Agolli
20-04-07, 21:43
Punen e sotme dergoja stafit lokal per neser!

ssara
20-04-07, 21:49
Jeta eshte rruge me pengesa nga materniteti deri ne varreza!

Agolli
20-04-07, 21:58
Qente le te lehin, ti futja vrapit!

Elina
20-04-07, 22:02
Kush i ben gropen tjetrit,punon ne varreza:biggrin: ahahahahahhahah

Agolli
20-04-07, 22:05
Punen e sotme e kishe bere dje....

Elina
20-04-07, 22:07
Buk e krip e zemer, e mushkeri te pules :biggrin:

Agolli
20-04-07, 22:12
Guri i rende eshte per themele!

Preshevar
21-04-07, 17:36
Një qen qe leh shum, aj edhe të han :biggrin: (Kujdes)

vjeshta
21-04-07, 17:56
Njeriu nuk sheh vetem me sy dhe me mendjen por ,edhe me nuhatjen ........

Amina
22-04-07, 12:43
Harroni te gjitha, kisha e xhamija, se feja e shqipetarit eshte dashuria.

prishtinasi
22-04-07, 12:50
Djemte nuk duhet te pijne vere deri ne moshen 18 vjeçare,
pasi eshte gabim t'i shtosh zjarrit, zjarr. :biggrin:
(Platoni)

Agolli
23-04-07, 21:19
Buke e kripe e zemer! Benz, RedBull dhe femer! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Agolli
23-04-07, 21:43
Fshati qe duket, ka drita!,,
Fshati qe ndihet, ka agregata! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Murgesha
23-04-07, 23:08
Duaje tjetrin njëlloj si veten, sidomos nëse është i/e gjate, i/e bukur dhe i/e seksit tjetër.

Murgesha
23-04-07, 23:11
Nuk ka dashuri më të sinqertë, se ajo për ushqimin!

Agolli
23-04-07, 23:13
Grate jane engjej ne kishe,ne shtepi nje djall e bishe! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Agolli
23-04-07, 23:15
Mashkulli eshte veprimi,,femra eshte premtimi...!http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon8.gif http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Murgesha
23-04-07, 23:15
Gratë janë si sapuni, sa ma shume që i shtrëngon, aq më shpejt rrëshqasin.

Murgesha
23-04-07, 23:17
- E vetmja martesë e lumtur që mund ta imagjinoj do të ishte mes një burri shurdh dhe një gruaje qorre!

Agolli
23-04-07, 23:18
Feja e shqiptarit eshte pasuria!

Murgesha
23-04-07, 23:19
Jo more feja e shqiptarit është shqiptaria....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

ssara
23-04-07, 23:19
Ndershmeria, eshte virtyt i budallenjve....

Agolli
23-04-07, 23:19
- E vetmja martesë e lumtur që mund ta imagjinoj do të ishte mes një burri shurdh dhe një gruaje qorre!

ahahahahah Murgesha! jo moi se lindin konfliktet http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Murgesha
23-04-07, 23:21
- Një arkeolog është burri ideal, sepse sa më e vjetër të bëhet gruaja aq me shumë i intereson -

Agolli
23-04-07, 23:21
Jo more feja e shqiptarit është shqiptaria....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Po! ashtu ka qene por tash s'ke pare s'je Shqiptar http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Preshevar
24-04-07, 16:11
Mos e le për nesër atë qe mundesh me krye per sot nga një tjetër :biggrin:

Preshevar
24-04-07, 16:12
Me pas pas pare në Druj (pemë)

Gratë do ti dojnin majmunat :biggrin:

Murgesha
24-04-07, 22:53
Mikja ime më e mirë është pasqyra, nuk qesh asnjëher kur unë qaj.

Murgesha
24-04-07, 22:54
Të vërtetën mund ta gjejsh vetëm atj ku është, në fund të një pusi të pafund.

Agolli
24-04-07, 22:58
Ec me kohen, mos e harro oren! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Kodra
24-04-07, 22:58
**********
**********
**********

Përgjegjësi oj përgjegjësi, sa të kam zili, vetë nuk dua të të marrë, se kam frikë që gabojë, por nuk ndalem të tjerët t'i kritikojë !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kodra

Murgesha
24-04-07, 23:22
Ec me mend se mund të rrëzohesh...

GURI SYLAJ
25-04-07, 19:03
Ndershmeria, eshte virtyt i budallenjve....Sa lehte cenka me qen i ndershem ?? !!!!

Agolli
25-04-07, 21:16
Bertiti te bijes, qe te degjoje nusja! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

gazi-de
25-04-07, 21:23
Kushe e qkyn macen,ate nate kure hyne dhenderr ka mi kalu gjithe mire me grua......hahahhahahhhahah

GURI SYLAJ
27-04-07, 23:17
Kur macja del ne kojshi ,mijt luaj me maqorrin!

vjeshta
27-04-07, 23:19
Shkalle shkalle njeri bahet prralle .....

Agolli
27-04-07, 23:48
Trimi i mire ta can ballin!

uliksi31-jr.
27-04-07, 23:54
Katunarin e fikin grat e belat.

vjeshta
27-04-07, 23:54
Shoku i mire ta nguc gruan !

Agolli
27-04-07, 23:56
Ajo qe te rreh, eshte me e forte!

vjeshta
28-04-07, 00:06
Ai qe qan,eshte guximtar .......

uliksi31-jr.
28-04-07, 00:31
Shoku i mire ta nguc gruan !

Per me forcua shoqrin apo pse? Ahahahahahahaha

Agolli
28-04-07, 00:39
Per me forcua shoqrin apo pse? Ahahahahahahaha
.....ahahahahah........pyetje e fort,,,,,,,,,ashtu mendoj edhe une!

karkalec
29-04-07, 13:22
Bii Deres tmori vesh Penxherja!

karkalec
29-04-07, 13:23
Mos i bi Samorit tmori vesh Gomori!

luckyman
29-04-07, 14:16
Edhe budalla e ka kryet si njeri............

vjeshta
01-05-07, 20:47
Tengjerja e vjeter e ban qorben e mire !

Agolli
02-05-07, 13:39
Luga e zbrazet ta mbush barkun.....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Agolli
02-05-07, 14:23
Buken e sodit mos e le per neser, se e han tjetri http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Agolli
02-05-07, 14:28
Kush e lype se gjene!
Shef rrushi,, rushin piqet kalveshi!
Ai qe punon kurre s'ka pare ne xhep!
Mesimi ta dallashon mendjen!
Ati qe i dhem dhomi, shkon te dentisti!

vjeshta
02-05-07, 14:39
E dine luga se sa eshte qorba e nxhte!

Agolli
02-05-07, 14:47
Qorba e nxeht e pervlon lugen! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

vjeshta
02-05-07, 14:52
Kembte e gjata jane te mashkujve .........

Agolli
02-05-07, 14:55
Duart e shkurta s'munden me i mbrri dardhat,,,

vjeshta
02-05-07, 15:01
Kush nuk e lyp e gjene .........

Agolli
02-05-07, 15:07
Kush e gjene e humb perseri.......

ssara
02-05-07, 15:14
Shtat e hije e mend asnji fije

vjeshta
02-05-07, 15:14
Kush humb ,e gezojn tjeret ...........

Agolli
02-05-07, 15:17
Gezimi me i madhe, eshte kure te humbe apetiti........

ssara
02-05-07, 15:25
Mos ja bej gropen shokut se shoku hedh themelet dhe nderton vile

vjeshta
02-05-07, 15:25
Apetiti te humb kur i ke duart e shkurta

Agolli
02-05-07, 15:32
I mjerri ai qe ka mend........nuk i kupton budallaqet http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
p.s Vjeshta! ika une, kalo nice........

vjeshta
02-05-07, 15:35
I mjeri ai qe i ka duart e shkurta ,e duhte me mbledh per toke ..........

vjeshta
03-05-07, 13:49
Kujt i dhemb dhembi ,le te han me sy ...........

Agolli
03-05-07, 13:52
Kujt i dhem syni le ta kruan veshin!

vjeshta
03-05-07, 14:08
Njera dore lan tjetren ,kurse te duajt i krehin floket ...........

Agolli
03-05-07, 14:25
Dita e mire cadren me veti!

vjeshta
03-05-07, 14:30
Dita e mire shihet ne mbremje ........hahaha ,flm.........gjithashtu edhe tuajat ........e kallxum budallakin krejt ,e haj medet ........

Agolli
03-05-07, 14:35
S'ka ma mire se mi tregu budallaqet tona..per te thurr budallaqe duhet me pas koken e cilter dhe te mencure.....perndryshe pelsasin http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Koha e mire shifet kure t'bie shi..

vjeshta
03-05-07, 14:38
hhahhaaa ,ishalla nuk na i keqshrytezojn ?Shoku i mire te gjindet kur je shlirë ...........

Agolli
03-05-07, 15:04
Besnik benu dhe vjedhja shokut paret!

Murgesha
03-05-07, 15:06
Nëse ti të thot pse mi vjedhe, thuaj se ja ke besën shumë...http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Agolli
03-05-07, 15:11
Msheftesia e shokut eshte hajnija..........

Linka_pz
03-05-07, 15:19
Punën e sotme dërgoja stafit lokal për nesër!

uliksi31-jr.
04-05-07, 07:40
Bon mire e gjoj zi.

sherri
04-05-07, 11:36
Mshefe doren,e hudhe gurin.........

Agolli
04-05-07, 11:38
Msheftesija e vertetes eshte genjeshtra dhe manipulimi! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Agolli
04-05-07, 11:49
Dy maca ikin prej qenit!! :tongue:

Agolli
04-05-07, 11:50
Kush punon rrin me gishta n'goje! :tongue:

rilinda
04-05-07, 12:14
Ndërgjegja e pastër zakonisht është shenjë e kujtesës së keqe.

rilinda
04-05-07, 12:16
Gjithmonë tregohu modest dhe mburru me atë!

Agolli
04-05-07, 12:24
Gjithmonë tregohu modest dhe mburru me atë!
Me trego se ku mshifet humori, apo e ke ngatruar temen? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

rilinda
04-05-07, 12:39
Me trego se ku mshifet humori, apo e ke ngatruar temen? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Ku ke pa me kan modest edhe mu mburr?!

Agolli
04-05-07, 12:49
Ku ke pa me kan modest edhe mu mburr?!
Menxi ma rroki sateliti, per cka ,qysh e tek! nejse http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Agolli
04-05-07, 12:51
Piciruk,, piciruk mos e ha djathin pa buk! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Murgesha
04-05-07, 17:14
Bëje të keqen që ta gjesh të mirën...

valiii
04-05-07, 22:16
Arqitekti është tipi, cili s`është mjaft mashkull për me qen inzhenjer, e s`është mjaft peder, për me qen dizajner.

uliksi31-jr.
05-05-07, 07:37
Budalla s'lodhet kurre.

~AmaZonA~
05-05-07, 10:41
Pune pune ditë e natë e në fund ju ikin grat...

ssara
12-05-07, 22:22
Jeta është kredia, vdekja është kamata

vjeshta
13-05-07, 03:09
Nese jau jep gishtin ta marrin unazen ............

valiii
13-05-07, 03:13
Ma pshtoj jeten, tash duhet me ju hakmar.

vjeshta
13-05-07, 03:15
Ata qe e kan malin afer ,ngrohen me rryme ...........

valiii
13-05-07, 03:17
Infarkti, çvare do që është, prej zemrës është.

vjeshta
13-05-07, 03:21
Kengen po e di ,por dajret ne kojshi ...........

valiii
13-05-07, 03:25
Tradhtia, kurrë nuk ka sukses! Nëse kish pas sukses, kurrkush nuk guxon me thonë që është tradhti.

valiii
13-05-07, 03:30
Gruja jeme ka diçka, çka nuk ka asnjë femen në Botë. M`ka mu!

vjeshta
13-05-07, 03:33
Gruaja jote fatlume ,veq ma fatlume une qe nuk te kam ty .........hahahahahaaaaaaaaaaaa(shaka)

valiii
13-05-07, 03:45
Gruaja jote fatlume ,veq ma fatlume une qe nuk te kam ty .........hahahahahaaaaaaaaaaaa(shaka)

ahahahhahaha ,
E ka pagu me jetë - nuk ka pas kurgjo ma tima!

vjeshta
13-05-07, 03:49
Dora e thate jep pa mase ..........

valiii
13-05-07, 04:00
E kam gjet femren e jetes ime. Tash po më mungon jeta.

valiii
13-05-07, 04:12
Valla, boll t`kam mbajt n`zemër. Qu shëtit pak.

selvija
13-05-07, 16:43
Qyr me syyy..e seshte per ty !!!!!

ssara
13-05-07, 19:11
Qelu toke se ak zbritje.........

Zero Cool
13-05-07, 19:53
Pas shumë përplasjeve unë dhe fqiu im kemi gjetë gjuhen e përbashkët.
Gjuhën e bashkëshortës së tij :wink:

vjeshta
14-05-07, 01:50
Nese nuk te mjafton ,tepricen leje per neser !

Agolli
14-05-07, 01:59
Buken e sodit mos e le per nester,e han tjetri!

vjeshta
14-05-07, 02:12
Me gaz ne buze llampa nuk ndriqon !

Agolli
14-05-07, 02:17
Buzeqeshja asi gazi ti prishe dhomt!

vjeshta
14-05-07, 02:20
Prej kapeles te bien floket !

Agolli
14-05-07, 02:22
Flokt jan per ata qe kan mend!

vjeshta
14-05-07, 02:30
Mendja e ceket ne trupin e shendosh ......!

Agolli
14-05-07, 02:34
Trupi i shenndosh shtrihet ne spital!

vjeshta
14-05-07, 02:39
Pika pika shtjerret pusi !

ssara
14-05-07, 03:14
Duaje Vatanin ne dac me plas dushmanin.......

prishtinasi
14-05-07, 03:59
Rruga "ME VONE" na shpie ne lagjen "KURRE":tongue:

ssara
14-05-07, 04:02
Cohuni te vdekur se na mbyten te gjallet.

Agolli
14-05-07, 19:42
Burri eshte koka, kurse gruaja eshte Komandanti!

vjeshta
14-05-07, 19:46
Vaji i burrit eshte "www.mollaendalume.com ".......hahahhhaaaaaa

Agolli
14-05-07, 23:27
Vaji i gruas eshte ''www.xhelozia.com'' (http://www.xhelozia.com'').........asi Dardha e ndalume! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

valiii
14-05-07, 23:44
Dallimi ndermjet pedofilit dhe pedijatrit është, që pedofili pernime i don femit.

valiii
14-05-07, 23:54
Virgjine jam, pasha fëmit.:biggrin:

ssara
14-05-07, 23:59
Kshyr me sy e sasht per ty.....

valiii
15-05-07, 00:29
Si bebë kam qen shum i lezeqem, por mandej n`spital m`kan ndru me tjeter bebë.

Agolli
15-05-07, 22:17
Peshku i madh e ha krokodillin! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Elina
15-05-07, 22:19
Peshku i madh e ha krokodillin! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


Po me duket qe po e shoh hahahah,show se jo mahi :biggrin:

Agolli
15-05-07, 22:22
Po me duket qe po e shoh hahahah,show se jo mahi :biggrin:
hahahahahahah..

Pema me e embel eshte ajo qe ,,vjedh,, me duart e tua! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

vjeshta
15-05-07, 22:27
Peshku i vogel e han te madhin ........

Agolli
15-05-07, 22:28
Ai qe martohet heret dhe ai qe ngrihet heret jane te humbur si Faksi k'tyne here!! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Agolli
15-05-07, 22:34
Gazi dhe helmi jane (vellezer) asi motra! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

vjeshta
15-05-07, 22:37
Ban mire se te shtohet merzia ............hahahahaa ja futa kot

Agolli
15-05-07, 22:50
Ban mire se te shtohet merzia ............hahahahaa ja futa kot
ahahahahahahahah e fort kjo ahahahahahahahah
Mesuesi me i mire eshte ai i cili te meson me vjedh detyra! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Agolli
16-05-07, 21:01
Dardha bie nen mollen e ndaluar! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

vjeshta
16-05-07, 21:05
Molla e ndalume ja ban me sy dardhes ...hahahaaaaaaaaaaa

Agolli
16-05-07, 21:08
ahahahahahahahahahahahahahahahahah
Per ate dhe pik nga pema! Dardha po mendoj..molla i ka fajet ahahahahahahah

vjeshta
16-05-07, 21:13
E dardhagjise i mpihen dhëmbet ........hahahaaaaaaaaaaa
Ps: tungi njehere ,se me duhet te shkoj ......

Agolli
16-05-07, 21:17
Bota pa molla si qeni pa mishe!
p.s. e vjedha dikund http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif kalo bukur Vjeshta!

prishtinasi
18-05-07, 03:59
Nese dikush te ka thene qe je inteligjente, dije qe te kane rrejt.

Agolli
19-05-07, 03:25
Ne Amerike nuk je askush, perderisa nuk ke dal ne televizor me vallzu shoten!

Virti
19-05-07, 03:28
frenin e kam veç falma kalin! :biggrin:

Agolli
19-05-07, 03:31
Ku ka nje vullnet te madh,nuk mund te kete veshtersi te medha! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

ssara
19-05-07, 03:40
frenin e kam veç falma kalin! :biggrin:

mos po mungon edhe diqka tjeter........

Agolli
19-05-07, 03:43
Dashuria eshte celes qe tek femrat cel c'do gje, nderrsa tek mashkulli mbylle c'do gje! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Virti
19-05-07, 03:44
mos po mungon edhe diqka tjeter........
po me mungon, por me vjen marre me t'kallxu :biggrin:

ssara
19-05-07, 03:45
po me mungon, por me vjen marre me t'kallxu :biggrin:
pot kalxoj une se qka te mungon.........

vjeshta
19-05-07, 03:47
Kalit te falun mos i nxin behane ........

Virti
19-05-07, 03:47
pot kalxoj une se qka te mungon.........
oooo sa ide e mire! :smile:

Agolli
19-05-07, 03:50
Asnjehere nuk dashuron mjaft, ne qofte se nuk genjen shume! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Elina
21-05-07, 19:28
Ooooooooo, qelu toke se ka zbritje bre...:biggrin:

Agolli
22-05-07, 03:45
Femrat sjane perfekte femrat jane perfekte ne syte e meshkujve.. http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

vjeshta
22-05-07, 04:10
Bota pa molla si qeni pa mishe!
p.s. e vjedha dikund http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif kalo bukur Vjeshta!

Hajnia ashiqare eshte haram ..............hahhaaaaaaaaaaaa

rilinda
24-05-07, 02:58
T'ia besosh fshehtësinë gruas, është njësoj si t'i fshehësh të hollat nën xham.

p.s. edhe une e vjedha dikun

Murgesha
26-05-07, 19:15
Gajtë gjithë dimrit e dëshirojmë Diellin e në verë mbajmë syze të për tu mbrojt prej tij...

la_costa
13-06-07, 18:49
T'ia besosh fshehtësinë gruas, është njësoj si t'i fshehësh të hollat nën xham.

p.s. edhe une e vjedha dikun

interesante

vjeshta
14-06-07, 04:35
Rri drejtë e fol shtrëmtë......

Agolli
14-06-07, 04:52
Femna pa bark sikurse kreveti pa jastek! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Pupi
16-06-07, 00:14
Mos paq punë(Kurrfare) me budallen...........
Sepse budalla, ose ta qkyen ose të bënë horë( Flet botës).

Pupi
16-06-07, 00:22
E kuptuat ?
Kush se kuptoi mund ti shkruaj privat, sepse edhe te pacenzura s'ma qet goja.

Preshevar
05-07-07, 21:13
Në shkollë, n'algjebër, isha i zhandrit "Einstein" ! Por.. më shum Franck se sa Albert :tongue: :biggrin:

vjeshta
18-10-07, 22:34
E pabesueshme ,nese e hjekim Pa ,del e besueshme !!

vjeshta
09-11-07, 15:51
Mbas nje burri te suksesëshem ,fshihet nje grua e frustruar ......http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Linka_pz
09-11-07, 16:32
Fshati që duket, ka drita!

Duaje atdheun si Donika Skëndebeun!


I jep dorën, të merr orën!

Pupi
16-12-07, 15:36
I burgosuri lirohet nga burgu.
Gjykatësi: E shihni i nderuar ,Drejtësia fiton gjithmonë!
I Burgosuri: Po more zoti gjykatës, pasi ti kem mbajtur dhjetë vite burg i pafaj dhe 4 brinjë të thyera.

Murgesha
16-12-07, 18:06
Puna është shëndet.
Duhet krejt të sëmurët me i qu me dhunë në punë që ta fitojnë shëndetin e humbur...

Murgesha
16-12-07, 18:18
Qaj hallet e te tjereve, se te tuat i qan komshia/komshiu!

halla e madhe
16-12-07, 18:57
Rrushe Rexha shpine me talle,ma pus tash se heren e pare:biggrin:

luckyman
16-12-07, 21:39
Femra pa gjoks,si pantollat pa gjepa ,......nuk ke ku i fut duart!

lyra2
17-12-07, 13:45
Feja e shqiptarit është pasuria!

lyra2
17-12-07, 13:46
Trimi i mirë me shoqe shumë!

^katunari^
17-12-07, 14:01
Javash ..javash, qura kurr nuk bahet dash:smile:

LABI
22-12-07, 22:56
Shqiptari fene e ndrron , korrupsionin se harron .

Pupi
22-12-07, 23:35
Avash avash se bëhet mirë- Avash avash vjen veq pleqëria!

Linka_pz
29-12-07, 20:11
Njeriu që vetëm për vete punon, punon një muaj dhe bën 1 milion!


I jep dorën, të merr orën!

Linka_pz
29-12-07, 20:22
Punën e sotme dërgoja stafit lokal për nesër!

lyra2
05-01-08, 16:19
Çka sta ruan tastatura e yte, nuk ta ruan as tastatura e tjetrit.........................(murgesha

Murgesha
05-01-08, 16:24
Çka sta ruan tastatura e yte, nuk ta ruan as tastatura e tjetrit.........................(murgesha)

Po shpejt e paske përpunuar hahahahahahahaahahahahaha http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

vjeshta
15-01-08, 15:04
Ai qe punon hanë ,ai qe nuk punon hanë e pinë!http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Murgesha
28-01-08, 13:17
Kush vetëm për vete mendon, llogarinë bankare e shton...

Linka_pz
28-01-08, 16:56
Per ty jetoj per ty vdes per ty lopen me gjith vic e shes.

vjeshta
16-02-08, 16:54
Uji flën dashuria nuk flën !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

LABI
16-02-08, 18:16
Jep me nje dore , e merr me te dyjat .

LABI
29-02-08, 17:27
Ke e ka djegur qumeshti, i fryn edhe akullores .

ssara
29-02-08, 19:04
O zot jepi atij qe rri kot se ai qe punon ka...

Linka_pz
02-03-08, 18:59
Trimi i mirë ta çan ballin!

Linka_pz
04-03-08, 09:55
Ku të duket balta më e ëmbël se mjalta! Në çmendinë!

Linka_pz
04-03-08, 13:00
Je aq idiot sa kur luan rolin e budallait dukesh normal.

Linka_pz
04-03-08, 14:54
Njera dore lan tjetren,te dyja lajne fytyren,por fytyren e zeze se lajne as njemije duar.

Agolli
06-03-08, 21:15
Ec me kembe tueja e jo me mend e huaja.
Humorista jane Shkodranet! :biggrin:

Linka_pz
06-03-08, 21:21
Duaje atdheun si Donika Skëndebeun!

Agolli
06-03-08, 22:38
Bota pa fem(b)ra si qeni pa mishe....!!
E huazuar :biggrin:

Linka_pz
07-03-08, 13:35
Qingji i urtë pi ilaçet!

Linka_pz
07-03-08, 18:58
Guri i rëndë është për themele!

Linka_pz
08-03-08, 13:46
Gur- gur behet mur,mur- mur behet kalaja , fjale- fjale behet belaja..

vjeshta
09-03-08, 16:48
Vaji i burrit eshte huji .http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Agolli
09-03-08, 16:51
Vaji i gruas eshte kuleta! :biggrin:

Agolli
09-03-08, 17:00
Ai qe rrexohet prej dardhe, ja merr inati molles! :biggrin:

vjeshta
09-03-08, 17:00
Burri nuk eshte per pune te lehta ,si p.sh. me mbajt kuleta ....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Agolli
09-03-08, 17:02
Gruas i shkon gjithçka per dore, ta merr kuleten pa prite e pa kujtu! :biggrin:

vjeshta
09-03-08, 17:04
Qellimi i molles : me ja verbu syte dardhes ....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

gertaa
09-03-08, 17:06
qellimi i grujes asht me ia asish met burit.............................

Agolli
09-03-08, 17:06
Dardha me bishte, ia qorron synin molles! :biggrin:

vjeshta
09-03-08, 17:10
Fjalet e embela dalin nga i vdekuri ...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

gertaa
09-03-08, 17:12
fjalt e tharbta dalin pi njerit t tharbet

Agolli
09-03-08, 17:12
Fjalet e idhta jan te pa pjekura....t'a bojn gojen pelhim! :biggrin: :tongue:Dhe pse eshte tekst kenge, rima me te bukura se keto skeni per te gjetur :yeahthat

 close, try and understand
Desire is hunger is the fire I breathe
Love is a banquet on which we feed

Come on now, try and understand
The way I feel under your command
Take my hand, come under cover
They can't hurt you now

Because the night belongs to lovers
Because the night belongs to lust
Because the night belongs to lovers
Because the night belongs to us

Have I doubt, baby, when I'm alone
Love is a ring on the telephone
Love is an angel, disguised as lust
Here in our bed 'til the morning comes

Come on now, try and understand
The way I feel under your command
Take my hand, come under cover
They can't hurt you now

Because the night belongs to lovers
Because the night belongs to lust
Because the night belongs to lovers
Because the night belongs to us

With love we sleep, with doubt the vicious circle turns, and burns
Without you, I cannot live, forgive the yearning burning
I believe in love too real to feel, take me now, take me now, take me now

Because the night belongs to lovers
Because the night belongs to lust
Because the night belongs to lovers
Because the night belongs 

FRAZA DASHURIE ANGLISHT:

MesazhTitulli: Fraza dashurie anglisht   Mon Dec 01, 2008 11:23 am  

You don't love a woman because she is beautiful, but she is beautiful because you love her

Love is the immortal flow of energy that nourishes, extends and preserves. Its eternal goal is life

The best and most beautiful things in the world cannot be seen or even touched - they must be felt with the heart

Being deeply loved by someone gives you strength; loving someone deeply gives you courage

If you judge people, you have no time to love them -Mother Theresa

-There are moments in life when you miss someone so much that you just want to pick them from your dreams and hug them for real!

-Guys are like Stars, They`re millions of them , But ONLY one can make your dreams come true

-Love
is like playing the piano. First you must learn to play by the rules,
then you must forget the rules and play from your heart.

-Its the hardest thing I have to do...to turn around and walk away pretending I don’t love you...

-Never
be afraid to fall in love, it may hurt a lot, may give you aches and
pains...but if you dont follow your heart, in the end you will cry even
more for not giving LOVE a chance.

They said angels were supposed to come from the sky, that means I'm lucky, cause one fell for me

;Last
night I sent my angel to protect you while you slept, but he came back
and you know why? Because an angel can't protect another angel

Treat me like an angel and I'll take you to heaven!

From an angel's wings, to a falling star, God made everything, but an unbreakable heart

God does everything with purpose. He created you, a beautiful angel, without wings only to make you stay with me forever;

They say Angels don't exist, so why are you here?

-
God sent you down from up above. He sent you down for me to love. He
picked you out from all the rest, because he knew I'd love you the best.

;You
are the first angel that come into my life. You comfort me in many
ways, take care of me, and make all the sacrifices to be with me, so I
hope you're the first and the last angel who lightens up my life

When you find the angel of your life, hold on tight while they take you for the ride of your life

quot;You don't have to be an angel to know an angel - just open the door to your heart.

We are each of us angels with only one wing. And, we can only fly embracing each other

I believe that true love will last forever... if it doesn't it just means there's someone else out there who loves you more
gona

Kosovo, Serbia

 
|
Report Abuse
|
Judge it!
|
#2351
Nov 3, 2008
 
TE KAM DASHT ME ZEMR E
JO ME TRADHTI qka te bona qe
me le rini hafrohu te them diqka se
nuk muj te rri pa
gona

Kosovo, Serbia

 
|
Report Abuse
|
Judge it!
|
#2352
Nov 3, 2008
 
Tash po rri dhe vetem lotoj
dot jet ma mir qe tmos jetoj
let shendrrohet jeta ime ne varr
i dashur te lutem me fal.
gona

Kosovo, Serbia

 
|
Report Abuse
|
Judge it!
|
#2354
Nov 3, 2008
 
Të dua, të pres
Pa ty sdua të vdes
Edhe nëse vdes
Në atë botë të pres…
gona

Kosovo, Serbia

 
|
Report Abuse
|
Judge it!
|
#2355
Nov 3, 2008
 
Mos mendo se terë jeten
ne ty do te mendoj
se ka djal tjera
qe me meritojn
mirandaa

Serbia

 
|
Report Abuse
|
Judge it!
|
#2356
Nov 4, 2008
 
jom shqiptare foli shqip i i love you te them anglisht
leta

Serbia

 
|
Report Abuse
|
Judge it!
|
#2360
Nov 4, 2008
 
(L)zemer me ke hy, me cels te kam mbyllur celsi me esht tretur e zemer me ke mbetur (L)
leta

Serbia

 
|
Report Abuse
|
Judge it!
|
#2361
Nov 4, 2008
 
jeta asht e bukur nese din te jetosh
leta

Serbia

 
|
Report Abuse
|
Judge it!
|
#2362
Nov 4, 2008
 
vtem zemmra ime e din sa po vuan njeher te ba ndar e tash si te huaj
Ads by Google
Albanian Court - Latest World News from the International source- FT.com
FT.com
A.C.Perchs Thehandel - Stor webshop med egen import af te. Frisk te online. 173 år med te.
www.perchs.dk
¿Sos Argentino? - Tené Tu Número Virtual En Argentina ¡Y Hablá Sin Pagar Larga Distancia!
www.holaargentina.com
leta

Serbia

 
|
Report Abuse
|
Judge it!
|
#2363
Nov 4, 2008
 
sjam e serbis ok
leta

Serbia

 
|
Report Abuse
|
Judge it!
|
#2364
Nov 4, 2008
 
te dua te dua per ty e jap jeten ashtu siq e dha ROMEO per ZHULIETEN
ARIOLA

Serbia

 
|
Report Abuse
|
Judge it!
|
#2365
Nov 4, 2008
 
ESHT MESI I NATES YJET KAN DAL PERMBI TASTIER I HUTUAR RRI MUNDOHEM MALLIN TA LARGOJ MUNDO HEM HESHTJEN TA PERPI.
ADRIIANOO

Kosovo, Serbia

 
|
Report Abuse
|
Judge it!
|
#2366
Nov 4, 2008
 
Dua të takoj, t’i shpjegoj të gjitha, por shkon gjatë dhe nuk mundem,dhe ndoshta pjesën më kryesore nuk mund t’a them......TE DUUUAAAAA?:S:S
ADRIIANOO

Kosovo, Serbia

 
|
Report Abuse
|
Judge it!
|
#2367
Nov 4, 2008
 
Dua te kafshoj e te siielli ne dor me te provu se sa e embel je MOLLA IME E NDALUAR??
shkurta_lowe

Serbia

 
|
Report Abuse
|
Judge it!
|
#2368
Nov 4, 2008
 
te dua me don kufiri na pengon kufirin do ta thej ty do te gjej
chika_loca

Kumanovo, Macedonia

 
|
Report Abuse
|
Judge it!
|
#2369
Nov 4, 2008
 
paj masi na kokmi budall e po hupmi koh me ket sen ti pse moj ke hup kohe e je hy ktu me qkru hahahha caooo
anita

Serbia

 
|
Report Abuse
|
Judge it!
|
#2371
Nov 4, 2008
 
endrrat me te bukura me ty isho por se di si kur un ty ste njo po vetem diqka di zemra ime te do
anita kosov

Serbia

 
|
Report Abuse
|
Judge it!
|
#2372
Nov 4, 2008
 
joto me dashuri jeto ne harmoni por jeto me njeriun qe mese shumti te do ty
amela presheva

Beograd, Serbia

 
|
Report Abuse
|
Judge it!
|
#2374
Nov 4, 2008
 
dy hije fundosen ne thellsiren e syve tu dhe lundrojn ne thellsiren e tyre kerkoj kaltrin e qiellit yjet e diellit dhe buzqeshjen e mengjesit ne thellsin e tyre nuk shoh se yjet jane derdhur ne qiell shohe vetm dy hije qe bashkohen ne diell
amela presheva

Beograd, Serbia

 
|
Report Abuse
|
Judge it!
|
#2375
Nov 4, 2008
 
letra e fundit ne letren qe ma cove shkruane se me ke lene s'di pse u largove lamtumir pa thene e mora boten ne sy do vdes do vdes per ty ti mu nuke me deshe moj capkene harrove shokune e jetes me quajte te smur besove fjalt e botes jeta eshte avantur
amela presheva

Beograd, Serbia

 
|
Report Abuse
|
Judge it!
|
#2376
Nov 4, 2008
 
pse oj vdekje as kush s'te don pse cdo kush te debone eja te une me mall te pres mos shko te ai qe nuk don te vdes ai qe nuk don te vdes leje te jetoj eja teni djal sepse une te kerkoj oh vdekje sa fort te kerkoj ne gjume merem per mua mos ke meshir eja se jam ne momente te veshtira ne kete moment as gje nuk adhuroj vetem oj vdekje e embel te kerkoj sikur te vdes krenare do te them ;lamtumir oj bot tradhtare;


Postuar më parë nga LEUTRIM SERTOLLI :
Te kam fyer dashuria ime,
syte e bukur t'i kam turbulluar pa dashje,
ty qe je e denje per hapsira oqeanesh
kam dashur te te fush ne kutia kuadratesh.
Ku ishe? Me ke ? C'bere?
Une qe karfica te bukura kam prodhuar per floket e tu
e paskam fshehur per to dhe nje gershere.
Te kam thinjur para kohe dashuria ime,
supet t'i kam ngarkuar me mekate te paqena,
hapat me dyshime prej te marri.
Une qe lule kam mbjelle per dashurine,
diku paskam ruajtur dhe nje ngrice janari.
Te kam rrudhur para kohe, dashuria ime,
ty, te gjeren si deti,
te liren si lumi.
Do te vij patjeter te te them me fal
i paster si nje foshnje naive
por ah ne stacionin e zhurmshem
s'ka mbetur asnje prej taksive.
duhet te vij ne gjunje te te bie,
gjysme i dehur nga ciltersia jam,
por, ah , ka kaluar mesnata
dhe s'ka me asnje autobuz urban.
duhet te vij patjeter sonte...
po ku e ke shtepine ti , dashuri?
te pyes ne zyren e adresave ?
eshte vone dhe s'ka njeri.
Atehere do te vij tek ti hipur mbi nje vetetime.
ngre syte nga qielli. Mars.
vetem yje ndrijne.
Qenka heret per te ardhur tek ti,
lodhja gjymtyren m'i mundi.do shkoj te ngujohem ne dhome.
mbi komodine nje liber i zverdhur kanuni. 


POEZI DASHURIE:
u mundova
u mundova te falja dashurine
u mundova te falja dicka ne jete
po smunda
u mundova te harroja cdo gje
po smunda
u mundova ta harroja ate dashuri te humbur
kujtoja se qe e humbur por seshte
e dashuroj ate njeri
u mundova ta harroja po smunda
u mundova ti thoja mendjes ate se do me
u mundova ti thoja shpirtit tim
Edi te do po smunda
u mundova te genjeja
po smunda te kaloja me ate jete
u mundova te beja te lumtur
u mundova te degjoja zerin tend
po as ate smunda ta bej
sdua te genjej me
smundem te genjej me
u mundova te beja cdo gje vete
duke mos menduar per ty
po as ate smunda ta bej
__________________
te them te dua eshte pak te fal zemren e ke hak me mire te them te verteten, i yti do jem per jete, dashuria ime do te perfundoj kur deti te shteroj kur dielli te me ndricoj, kur mua ne varr te me mbulojn atehere jam e detyruar te harroj
Ne syte e tu,heshtje kozmike,ne fytyren tende heshtje romantike,ne fjalet e tua as po as jo,me thua te lutem:"me do apo jo

POEZI DASHURIE:

Kam vetem je Deshire
Buze mbremjes se qete
Te strukem ngadale
Prane te madhit Det

Te bej gjume te embel
Dhe pyllin ta kem prane
Mbi ujrat e burimit
Nen qiellin e pa’ane

S’me duhet te me mburin
As Varr te shtrenjte sdua
Nje shtrat te me thurin
Ashtu si me pelqen mua

Dhe kur te zjeje burimi
Te flas e mos pushoj
Dhe heneza e re
Mbi Varrin tim te nuseroje

Dhe kur me sdo jem une
Atehere me pas
Gjithmone ju ktu ne forum
Me kujtoni me buzen vene ne gaz

Te renkoj pa pushim
Era e detit plot zhurme
Pjese ne shoqerine tuaj
Te jem asgje skerkoj me shume.
__________________

on te flase, mendja duhet te hesht.
"Gjuha e dashurise eshte te syte!"
"Dashuria ne sy lind, ne sy jeton ne sy vdes!"
"Dashuria qe u shua nuk ishte dashuri!"
"Eshte kenaqesi e madhe te dashurosh, edhe pse nuk ndihesh i dashuruar!"
"Dashuria eshte nje e mencur nder te cmendurit,
nje helm qe te sheron nje embelsire qe te helmon!"
"Dashuria, kolli dhe kruarja kurre nuk mund te fshihen!"
"Dashuria eshte ujvare e pashtershme me emrin Femer!"
Une jap dashuri sepse te dua, jo sepse pres qe ti te ma kthesh dashurine.Nese te jap dashuri apo dicka tjeter duke pritur te ma kthesh me dicka, me siguri do te mbetem i deshperuar!"
"Dashuria ofrohet si buka, si uji, si liria...
Dashuria kerkohet si ajri, si zjarri, si shpetimi..."
"Ata qe vdesin duke dashuruar jane deshmore!"
"Njeriu eshte i humbur nese nuk e gjen veten ne dashuri!"
"Dashuria e vertete eshte dhurate fatale, pa parashikime dhe pa litime!"
"Pse flet per dashurine sikur tregon perralle?A mund te tregohet muzika me fjale?
"Kur duam dike per virtytet e tij, nuk eshte dicka e vecante, por kur fillojme ta duam per mangesite, atehere kjo eshte dashuri!"
"Dashuria s'ka peshe,pervec kesaj:Te duash edhe me shume!"
"Te duash nje ore, kjo eshte shprehi e kafsheve; nje dite -vecori e njeriut; gjithe jeten- e engjujve.Por te duash gjithe jeten vetem nje qenie, kjo eshte dhunti e Perendise."
"Dashuria e pare ecen si gaforrja!"
"Dashuria e rreme, eshte me e keqe se urrejtja!"
Kam lexuar diku se dashuria eshte kapitulli i pare ne librin e madh te mosmirenjohjes!"
"Ngrije uren e dashurise deri ne diell, vetem ajo, vetem ajo na lidh me njerezit!!"
"Te kerkojsh me arsye rrugen tek dashuria, eshte njesoj si ta kerkosh diellin me qiri!"
"Dashuria eshte i vetmi pasion qe nuk duron as te kaluaren as te ardhmen!"
"Dashuria ka dy percjelles: te miren dhe zhdervjelltesine!"
"Dashurine e paster si loti, mos ia fal cdo idioti!"
"Dashuria e ngre personin prej nje vetedije te ngushte dhe e ben moter me te gjitha vuajtjet e njerezimit!"
"Dashuria e zjarrte eshte si fantazmat, te gjithe flasin per te, 'e askush se ka pare!"
"Dashuri do te thote kurre te mos thuash "ME FAL"!
"JETO QE TE DASHUROSH, DASHURO QE TE JETOSH!
"Dashuria e kote eshte denim nga denimet me te medhaja!"
"Dashuria eshte flaster qe vendoset ne plagen e jetes!"
"Dashuria eshte ngacmim i shoqeruar me idene e nje te jashtme"
"Xhelozia dhe dashuria shkojne dore per dore, dhe se bashku sjellin dhimbje!"
"Dashuria e sundon mbreterine e saj pa shpate!"
"Dashuria lind te zemra e njeriut njelloj si lind lulja ne balte, por s'i merr as ere e as ngjyre, se s'ka.Ne fund edhe ajo vyshket si lulja!
Tragjedia me e madhe e jetes nuk eshte se njerezit vdesin, por se pushojn se dashuruari
TE LUTEM ME DUAJ PAK NESE DESHIRON TE ME DUASH GJAT !
Dashuria? Ne fillim fjal te medha, pastaj fjale te pakta e ne fund fjale te shumta !
Te dashurosh do te thot te duash nje tjeter me shume se veten !
Dashuria asnjeher nuk lind ne shpirtin e prishur
Te dua sepse me dhe dashurine, e dua dashurine sepse ma dhe ti !
NJE DASHURI ESHTE, POR KOPJE TE SAJ KA ME MIJERA !
EDHE NE KASOLLEN ME TE VOGEL KA VEND PER DY TE DASHURUAR !
Dashuria platonike eshte vullkan pa erupcion !
Shumices se njerezve u duhet me shume dashuri sesa e meritojne !
Dashuro te tjeret nese do te te dashurojne !
DASHURIA ESHTE TER JETA E GRUAS, KURSE NJE EPISOD NE JETEN E MASHKULLIT!
Ai u martua me te sepse e dashuroi , AJO u e dashuroi ate sepse u martua !
C eshte Dashuria? RAST I VOLITSHEM PER DHEMBJE TE GJATE ! Thenia ishte : Sa me shume qe i njof njerezit aq me shume i dua kafshet !
TE NDAHESH VETEM SEPSE NUK E DO ME ESHTE BUDALLALEK, NJEJT SIKUR TE MARTOHESH ME DIKE VETEM SEPSE E DO !
Neqoftese miqesia nuk permban dashuri, dashuria permban miqesi
Dashuria eshte e amshuar derisa zgjat !
Ne fillim te dashurise te dashuruarit flasin per te ardhmen, e kur ajo eshte nga fundi flasin per te kaluaren !
Nga te gjithe pasionet dashuria eshte me e fuqishmja, ajo ne te njejten kohe sulmon Zemren Koken dhe Vetedijen
Koha eshte jashtzakonisht e bukur, kur ben dashuri !
Engjejt e quajn gezim i qiellit, djajt e quajn vuajtje e sketerres,
njerezit e quajn DASHURI !Dashuria nuk eshte problem,ashtu sic nuk eshte nje automjet:problem jane vetem ata qe ngasin automjetin,udhetaret dhe rruga.
Nuk i ngjan me asnjeres qe kur te dua.
Asnje dashuri nuk eshte e sinqerte,pervecse dashuria per ushqimin.
Nuk mund te kete nje zhgenjim te thelle kur nuk ka nje dashuri te thelle.
Dashuri e paster eshte ajo qe nuk pergjigjet.
Dashuria ben te kaloje kohen,koha ben te kaloje dashurine.
Dashuria eshte si fati,nuk i pelqen qe ta ndjekesh.
Nje nate dashurie eshte nje liber i lexuar.
Do te te harroj vetem atehere kur nje piktor i verber te pikturoje zhurmen e nje petal trendafili qe bie ne dyshemene e kristalte te nje keshtjelle qe s‘ka ekzistuar kurr.
Ndersa une do te harroj vetem atehere kur i njejti piktor te pikturoje zhurmen e midhjeve ne fund te oqeanit Paqesor o zemra imelexime qesharake :

 
December 21

Lexhime Qesharake<<<dalim per femije<<<<


Gjdo organ qe nuk shfrytzohet

Atrofohet ngushtohet dhe plogshtohet

Ishin kto fjal qe i ndegjoja ne klas

I nervozuar dhe i shqetsuar pa mas

Kjo ishte nje e vertet natyrore

E bazuar ne fakte shkencore

A vlen kjo edhe per organet seksuale

E pyta profesorin me te madhe

Ai me shikoi pa respekt

Dhe me tha: gjeje ne internet.

U ktheva ne shtepi dhe mendoja shtruar

Per organin tim me te rrezikuar

Me mbeti si i vetmi ngushllim

Qe ta fusja me shpesh ne perdorim

Por problemi qendronte te femra ime

Qe ishte teper konservative

Qe sa her veproja ne dy drejtime

Ma kujtonte se ishte virgjine

Kete fjal e kishte ne goj

Dhe shpesh e thoshte edhe pa nevoj

Ta tradhtoja nuk kisha zemer

Se e doja dhe e kisha femer

Por nje nat romantike dimri

U nxeva dhe mu shterr durimi

I thash: ta pshurrsha virgjinitetin

Qe kurr s'ma bone hyzmetin

Qe po m'doket qysh ja ke nis

Don me mbet si statuja e liris

Faji i jot po m'rrok sikleti

S'po muj me ardh n'veti

Tu bertit osht Virgjiniteti.

Nuk je e vetmja shqiptare

Qe e merr per mburrje personale

Virgjine eshte edhe qika e Hazbis

Besa eshte edhe qik e shpis

Po e ka vetem nje muhabet

Esmerallda dhe burri i vet

Ajo nuk ka lidhje me shkenc

Dhe si kupton gjerat ne esenc

Se kupton si te ndjesh dashuri

eshte e vetmja siguri

Dashuria nuk pyet kurr

Per llojet e himenit:elastik apo lekur:

qka eshte vergjiniteti

Vetem nje cip membranore

Qe ndikon ne raportet njerzore

Dhe nga kto paragjykime

Po prishen shum lidhje intime

Ajo me shikonte me lot ne sy

Me tha zemren ta kisha qky

Mos harro se edhe ti ke moter

O idiot o i poshter

Jam virgjine o laper!

Se s'kam pasur kurr frajer

Ani i thash tash me siguri

Ke vendos me shti turrshi

A mendon ti ndonjeher

Per nevojat e mia si frajer

Dhe te gjitha k'to fakte

Ti i quan instikte shtazarake

A te kujtohet kur ishim ne kafiq

Ti e pate vesh nje miniq

Une te puthja me emocione

Ti me the: shpirt u me lodhe

Qysh doren posht ma shtine

Po harron qe jam virgjine

Qysh s'po te vjen marre qka me bone

Mos ke probleme me hormone

Une me dy bolet! e mia te zime

Nuk di dhe nuk dua

Te jetoj me komplekset e tua

Fati i zi, o fati i zi

Sa shum femra nuk don me u q..!

TUNG......AAAAAA??????

 

 

:

po me dhemb .....

shkon nje maxhupe te doktori dhe hyn pa terokitur ulet dhe po ithot doktorit.
Maxhupja-doktor po me dhemb p..!!---
Doktori- (skuqet pak dhe po i thot) zonj ju lutem dil edhe njeher jasht dhe trokit ne der para se te hysh dhe thuaj se po me dhemb VAGINA e jo ashtu si the ti-
Maxhupja -(del jasht troket dhe kur hyn po i thot ) doktor po me dhemb (ja harron emrin ati senit dhe i thot)qysh po i thu bre doktorr qasajna P... tem se ja harrova emrin ...

Data :

09 Nentor 2005, E merkur 03:03

 

U kan nje katunare edhe nje dite prej ditve del me baben e vet ne pazar edhe tu hec rruges i thot nje djal:" A QIMI??" edhe kjo sthot kurgja kur te shkon te shpis e vet baben e vet:"O BA QKA DMTH A QIMI"Aj e kam edhe e rre e e ben per spital....
PAS 5 VITEVE........
Kjo qika martohet edhe hyn dhanderr...edhe e vet burri:"A QIMI???" kjo ja kthen .....:" ME KA QI BABA NJE HERE EDHE E MAJ MEN AT QIME DERI SOT..."

 

 

_ish kon nje burre edh grue edhe i kishin pas 3 femeje. e per me bo seks ishin marr vesh me i thon njeri tjetrit "ME I SHTI TESHAT NE MAQIN" edhe kshtu kur te bohet mbarmje i thot burri grues hajde me i shti teshat ne maqin por gruja harron krejt edhe burrin e nxe gjumi. Te nesermen kur te qohet burri shkon menjehere ne ara me punu edhe gruja e kupton se ku eshte problemi. edhe i thot femijeve shkoni te ara thoni babes hajde mei shti teshat ne maqin
kur te shkojn femia i thojn babe ajde te shpia se ka thon nona me i shti teshat ne maqin e baba iu pergjigjet
I kom la ne dor pram? nuk po ju tergoj ma shum............

 

 

 

 

 

_ish kan njani e sjukish pas qu k. shkon te mjeku, ai ai em disa kokrra mir po prap si qohet, dhe prap shkon te mjeku, mjeku i thot a je i martun, jo ai mshon najher, ky prap thot jo, au, ajdin qka ban he tha pacienti, si te shkojsh ne shtepi mshoj, ky shkoj ne shpi dhe e kish pas mshu, kur shkoj te mjeku tha i kam mshu dhe prap smuka qu k.. po qysh bre, po kur te ardhke ma lezet, qathere kur sune rrokash mir, pse qysh i ke mshu, ME THUPERR

 

:

 
pse malazezi e mer karriken kur
shkon me fjet .
E mer karriken se kur lodhet
tu fjet qohet ulet ne karrik
me pushu pak .

 

 

 

 

 

 

_ Na kishin qenë një burrë e një grua dhe ata nuk kishin pirë asnjëherë COCA COL dhe një herë vendosin të udhetojnë me tren , e pasi që hypin në tren vjen një STEWARD(shërbyese) dhe ju jep dy COCA COLA por ata nuk e dinin si është sepse kurrë nuk e kishin pirë e burri i thot gruas provoe ti e para e gruaja e provon dhe në atë qast hyn treni ne tunell e tani burri e pyet gruan <>Si tu dukë COCA COLA? - e gruaja ia kthen pergjigjen<>Mos e provo se po ti qarrojka sytë!!!

 

Titulli :

ISHKAN NI DJAL EDHE IKISH HUP BICIKLA EDHE ISH UL EDHE KAJKE QAT DIT ISH DEK NJE PLAK EDHE TU SHKUE NJERZIT ME SHTI NE DHE AT PLAKEN PE SHE NI PLAK AT DJALIN EVOGEL TU KAJT EDHE PI THOT MA BRE MOS KAJ SE EVJETER UKAN EVJETER EVJETER PO IKISHA HYP EDH 2 APO 3 HER AIDJALI IKATHAN PER BICIKEL KURSE AI PLAKU KA MENDUE QE PI THOT PER AT PLAKEN

 

 

Titulli :

ishkan niher njani e tradhtojke gruja sa her se u niske me shkue ne pune gruja e tradhtijke me ni kojshi ni dit burri vet harron diqka te shpia kthehet me mar kur hin mern gruja e vet e kish pa gjyros ate kojshin e vet si robot edhe e vet burr i vet qa eshte ky ajo i thot robot njeri i thot borri smaj men grue qe kam nxan robot ne both najher edhe eprovon burri me nxan at robotin e roboti i shtrengoj botht edhe po ithot grues birma burmashinen se qitash ja qeli biren une kur po ithot roboti julutem provoni edhe njeher

 

 --ish kan njoni tu hjec me bmw edhe kallet semafori kuq edhe ndalet kur ni fiq permas ja mshon edhe del ky prej kerit i thot o jaran kqyre ma mshve ky i fiqes thot o mfal anej knej edhe ja fal ky edhe mrin te semafri i dyt edhe pra ky ja mshon bmw edhe del ky o njeri prap ma mshove ky i thot o me fal bre kam thmi e nuk i kam senet mir jam fukara e sene vene edhe hajt ja fal prap edhe mrin te i treti prap ja mshon edhe sa nis ky i bmw me dal ky ja bon oo mos dil se un jam?

 

 

 

--Shkoi Qazimi te doktorri
Doktor me dhemb gjdo vend ne trup
prek koken me dhemb
prek gjoksin me dhemb
prek kamen me dhemb
Doktori e kontrollon dhe i thot

Trupin e ki ne rregull o qazooo
po gishtin e ki te thyem

 

 

 

--Nje grua e pyet nje vajze,
kur vjen kjo autobus bre,
vajza i pergjigjet, oj halle autobusi eshte i gjinis femrore,
plaka ia kthen: ku po e din moj ti?
a e ke kqyre  nër rrota a???

 

 

 

 

Martesa e gabuar 

Kish qen nje femer nga katundi edhe martohet me nje djal nga qyteti i cili jetonte ne Zvicer dhe kur vjen aj djali nga zvicra vjen me nje kerr te vitit 2005 bmw m3 edhe kur e hyp at femren ne kerr e vet a po don me ta lshu klimen ajo i ka thon se jo vallahi veq mahmut feratin e ngoj.

 

 

 

J

onit ja kish ble babi nje ore dore. Edhe tipi u shku ne shkolle edhe po livdohet me ore t're, kur njoni po i thot: T'pshursha n'to. E ky djali pi ja kthen - Pshurre pshurre, se nuk i hin uji hiq valla!

 

 

 

 

Ka qen tipi, cili kurrë nuk ka shku te doktori, po u sherojke vet tu i përcell dhe tu i lexu artikujt neper gazeta lidhje me mjeksi. Kish dek për shkak nji gabim shtypi.

 

 

 

Portieri po i merr 10 golla, dhe prej deshprimit po e kap kryt. Treneri po i brtet: Leshoje kryt, se po t`bjen edhe ajo.

 

 

 

Mesuesi: Ku e ki piken mbi germen "j"? Nxansi: Po get paska met n`lapc

 

 

 

Ishin kane dy kifle te thjeshta tu nejt , edhe papritmas aty pari kalojne dy kifle me

gjem , edhe kto kiflet e thjeshta i thojne njana tjetres kqyri kto kurvat qysh jon lyy...

 

 

 

 

Pyetje e nje femijut 

-------------------------

Nje dite nje grua del me djalin e saj 5 vjeçar ne park. Duke ecur e shohin nje grua shtatzene. Djali e pyet nenen e tij
-Mami pse i eshte fryer aq shume barku asaj gruaje
dhe mami pak e turperua i pergjegjet
-Ajo ka pire shume uje dhe pastaj i eshte fryre ashtu barku
pas nje kohe djali prap fol
-Mami ishalla femija qe gjendet aty di te notoje.

 

 

E ka pas njoni shpin te vorret edhe u tut shum me kalu ka vorret edhe nihere ka prit derisa vjen dikush e qon ne shpi ...
vjen ni plak edhe ja bon ky djali a bon bre me me percjell deri ne shpi se po tutna po more ja bon plaku...
kur shkon ne shtepi ky djali ja bon flm shum ...ky
plaku ja bon ska perser se edhe une jom tut kur jom kan gjall?

 

 

 

Kane qene 3 vellezer 2 te menÁur dhe nje budall, kane humb ne nje shkretire dhe

Kane qene 3 vellezer 2 te menÁur dhe nje budall, kane humb ne nje shkretire dhe atje e kane taku nje gjeni i cili ploconte 2 deshira per person. Gjeniu pyet dy te menÁurit se qka dojne, ata i thane se dojne 1 milion $ dhe mu kethyer ne shtepi , ai ua plotson deshirat kur e pyet te dytin ai i thot te shkoj ne nje vend ku ka shume raki dhe mi kthyer vllezerit e tij prap ne shkretire

 

02. Jane shku Hasa eshe Hysa ne kafiq, edhe para se me ardhur kamarjeri e ka pyt Hysa Hasen se qka po deshiron me pi, Hasa i ka than coca-col, ne ate moment ka ardhur kamarjeri edhe i ka pyetur se qka po doni me pi Hysa ja ka kethy pergjigjejen se dy coca-cola kur Hasa ka bertitur edhe mua dy.

 

03. Kishin qene tre te burgosur:nje rus,nje shka dhe nje shqiptar. Vendosin te ikin prej burgu,i pari rusi...kalon murin dhe bjen ne kontinjer me mbeturina krash.krash,roja ngritet e ky si qyqar mijauuu OK I dyti shkau...kalon murin drejt ne kontinjer me mbeturina...roja kush eshte e ky si qyqar mijaoooo ok maca I vjen rendi shqiptarit edhe ky kalon murin,bie ne kontinjer krash,bum,krash...roja....kush ÎshtÎ?!... Ky i'a kthen ketu tigri

 

04. Ukan Hasa dhe Hysa jan me nje banes ne katin e 6, edhe nje dit hasa po e blen nje gazet, dalin ne ballkon me lexu, dhe pa pritmas i bjen gazeta ne tok,edhe shtyhen shko mere ti shko mere ti.... edhe thot Hasa hajt shko meri turbit e elexojna prej qituhit edhe e mbarojn ni faqe,i thot hasa Hyses shko ndrro fleten se ne radhen tjeter shkoj une

 

05. Shka bën një bjondinë pasi që i ka mbledh fletat?
- Zbret prej pemës.

 

06. Pse skeleti nuk guxon me kërcy prej të 20-it kat?
- Sepse nuk ka bothe.

 

07. Nje dite kishte qene nje plak edhe kishte deshire mi blej nje pale kepuc. Ai vendosi nje dite mi blej nje pale kepuc
edhe ai shkon me blej, kur hyne ne shitore dhe i thot shitsit a bene mi provu ato kepuc edhe shitsi ia jepe kepucet mi provu. Plaku i provon kepucet edhe ata kane qene te vogla, atehere shitsi i thot plakut merri kepucet se rriten, plaku i thot shitsit leje pra atje kur te rreten une vi i marre

 

08. Muja dhe Hasa kishin shkuar ne airoport. Nga ballkoni shiqoj airoplanet e parkuar ne ate cast Muaj i thot Hases: sa po rrejn kur po thojn se po i vjedhin airoplanet, shif sa i madhe eshte. Hasa i pergjigjet: more budall ata nuk i vjedhin ketu ne toke kur jane te mdhaj, por i vjedhin kur jane ne air kur zvoglohen.

 

09. Shkon nje njeri tek mjeku dhe i kerkon ndihme, -Doktor nuk dua te bej femije, prandaj dua te me ndihmosh. C'te them une? I thot mjeku, ndonje ilac per kete pune ne nuk kemi, por duhet tiu nenshtrohesh nje operacioni. E mire, po pranoj tha burri. Me te then e me te bere. Futet burri ne sallen e operacionit dhe mjeku i hiq kokerr. Mbas ca kohesh, burri krejt I shfrenuar, beri dashuri me gruan edhe mbase 9 muajsh u be prap nje femije. Atehere burri i nervozuar shkon tek mjeku dhe i thot: c'bere doktor? Mua perseri me lindi nje femije. Une ta hoqa njeren kokerr e tani po ta hoqim edhe te tjetren. E hoqi edhe kokrren tjeter, por mbase 9 maujsh prap gruaja lindi femijen tjeter. Aman mire doktor, me more ne qafe. Perseridjale,- tha burri i nevrikosur, femijet i pac ne jete,- i tha doktori- se une nuk kame mundesi mia hjek kokrrat te gjithe burrave te fshatit...

 

10. Njeri kishte deshire me u bere kengetar, por nuk kishte guxim sepse mendonte se nuk din te kendoj mire. Ne nje koncert, e beri zemren guri dhe vendosi ta provonte fatin dhe ta kendoj nje kenge. Doli para publikut i cili e kishte mbushur sallen plot dhe filloi te kendoj. Kur perfundoi kengen, gjithe publiku filloi te brohurise, "edhe nje, edhe nje". "Kengetari I Ri"u cudit pak por filloi edhe nje kenge tjeter. Kur e perfundoi edhe kete kenge publiku ne salle filloi: edhe nje, edhe nje, edhe nje.....Nuk pat qfare te beje edhe ia filloi kenges tjeter, Por, e njejta gje.Ne fund te cdo kenge qe e kendonte, pobliku perseri kerkonte qe ai prap te kendoj. Dikur mbasi u lodhe shume, pasi qe publiku brohursite, duke kerkuar edhe nje kenge, kengetari po i pyet: "deri kur une duhet te kendoj per ju keshtu"? Njeri nga publiku iu pergjigj:"Deri sa te mesohesh"

Da quiii metere su iternet

 

 

 

 

Burri dhe gruaja

Një Burr po e pyet Gruan e vetë se a e ka trathtuar ndonjëherë ?

Gruaja tha po ! Burri po e pyet se kur ?

Ajo tha :- A të kujtohet kur trejneri yt, nuk të shtike me lujt Futbooll ?

Burri:- po!

Gruaja:- A të kujtohet mandej kur të shtike gjith... !

Burri :- AHA

Gruaja:- A të kujtohet kur nuk ta gjujshin lojtarët topin ?

Burri:- po

Gruaja:- e masandej vetëm ty ta gjushin Topin !

Burri:- AHA!!!

edhe një here të kam trathtuar !

Burri:- Fol !

Gruaja:- A të kujtohet kur e mershe ti topin krejt shikuesit te kanfishkllue?

Burri:- po më kujtohet !

Gruaja:- E mandej ! Krejt vetem emrin tënd e thrishin!

Burri: D.m.th. Ti per të miren teme paske mendue , apo?

Gruaja:- hahahahaa po o Trullan !

        

Shkojn Hasa dhe Hysa me vjedh Bustan!!
Hasa hyp nlis me rujt e Hysa hin nbaqe me vjedh!!
Mas do minutash vejn ni Polic dhe e shef Hasen nlis dhe i thot:

Polici: Shka je ka ban Naten nlis ore???
Hasa: Qe s`mu nejt n`shpi dhe dola e hypa nlis mej lexu do Vjerrsha!!
Polici: Po hajt lexoma nja!!

Po ja nis Hasa:,,Oh sa mir po rrezit Hana,ikë oh Hys se tu ...qi  Nana!!!

 

 

 

 

 

Një i sëmur para vdekjes... i thot mjekut:

-shkruma se kam vdekur prej SIDA_s !
-Pse?!
-Sepse pas vdekjes s`do të guxoj as kush të ket punë me gruan time,e ata shka kan pas punë me gruan time do te vdesin nga friga!!!

 

 

 

 

 

 

 

kishte ra nje polic nkanall .kshir tenalt e thot nafak shkakana e celt se skishna mujt me dal!!!!Dy shoke : Artani dhe Mentori .

O Mentor , a ke more kerr Ti ?

Mentori: Jo valla Artan , nuk kam .

Artani : Valla gjynah , gjeth ky kali pa kerr , dam a ....!!!!

 


Burri i drejtohet gruas : Eh moj grua , i lexove gazetat , shkruante dikun se nje angles e ka shitur gruan per 3000 euro !

Gruaja : Cfare maskaralleku , po a shitet more gruaja !!!!

Burri : Po , po maskarallek veq edhe 3000 euro nuk jane bash pak a ...???

 


Ishin mbledhe nje grup shokesh rreth tavolines dhe bisedonin . Secili tregonte per te arriturat e femijeve te tyre dhe per shkollen qe ata kishin kryer...

I pari thoshte; djali im ka kryer fakultetin ekonomik dhe tani punon ne nje institut te njohur .

I dyti thoshte : vajza ime ka magjistruar ne shkencat juridike dhe tani eshte zyrtare e larte ne departamenin e gjyqesise...

Tjetri thoshte : dajli im ka diplomuar ne mjekesi dhe tani eshte kirurg i njohur ....

I fundit po thote : valla djalit tim nuk i ka ecur shkolla, ka kryer vetem shkollen fillore dhe ate jo te plote , dhe tani eshte Biznismen ......

 


Këngëtari

Del një herë një këngëtar për të kënduar para publikut. Kur e përfundon ai këngën publiku po brohorit: Edhe një herë, edhejher... Këndon ai prap së dyti dhe prap publiku po e kthen në skenë...këndon së treti... dhe prap publiku kërkon të kthehet me këndue...këndon ai së katërti...dhe prap publiku po kërkon që ai të këndoj...Atherë këngëtari duke parë që publiku nuk po ndalet por po kerkon edhe më i drejtohet: më falni por nuk mundem ma me kënduar se po më shtjeret zani... atherë publika ia kthen: MORE KE ME KNUE EDHE QARE SKI DERI SA NUK MSOHESH ME KENDUE QYSH DUHET!

 

Mjeku i thot pacientit : kam dy lajme per ty dhe ate nje te keq , ndersa tjetrin edhe ma te keq . Mire thot pacienti ma pare ma trego lajmin e keq pastaj ate me te keq.

Po thot mjeku : lajmi i keq eshte se ju jeni i infektuar nga sida dhe keni vetem edhe tri dite jete sipas ketyre analizave . Po , ai me i keqi cili eshte pyet pacienti . Lajmi me i keq eshte se keto rezultate kane dale para dy diteve .

 


Babai po i thote djalite te tije : "djali im a do te deshiroje te kishe edhe një vëlla të vogël ? Po babi thote djaloshi . Eh mire thotë babai , do t'i lutem lejlekut të ta sjellë edhe një vëlla. Pse more babi po e trathton mamin me lejlekun , po i thotë djali dhe filloi të qajë.....

 


plaku qe shajke

ish kan nje plak me nje katun e i kish pas kater djem,edhe ky plaku shajke nanen kuna mujke ndesh ke musafir ndesh i huej,djemt i thojshin po badihava plaku vazhdojke ate te veten.edhe nje dite marrin vesh se ne katunin afer kish pas vdek njani edhe bahen gati me shku me pa, po djemt po i thojn qe mos me sha se marre se po shkojm me pa edhe plaku ja jep fjalen qe nuk shan, shkojn atje edhe aj qe kish pas vdek ishin kan kallabllik vllazni e keta nuk e din kush prej vllaznive kish vdek, edhe po thojn a merzitet per muharremin,keta po thojn se muharremi ka shku te miqt nuk ka vdek muharremi,edhe keta sbo bajn za mas pak po e vesin per tjetrin,edhe per ta thojn qe nuk ka vdek keshtu pyesin per nja dy tre vet e per krejt thojn qe nuk ka vdekur.edhe ky plaku idhnohet edhe thot po dikujt ja kom ... nanen ne kete ship:ka vdek,po spo e di kush

The last comments on this page:
Comment posted by LarryPed, 09/10/2019 at 11:37pm (UTC):
ПрПзрачМый Ўля кажЎПгП клОеМта ЎПгаЎка услуг. ОгПвПрОть пПлПжеМОе автП О лОчМые пПжелаМОя.ЕжелО заблПкОрПваМы кПлеса alias пПврежЎеМ кузПв, прОхПЎОтся траМспПртОрПвать ЌОМОвэМ с пПлМПй пПгрузкПй. ОператОвМПе реагОрПваМОе. ИспПльзуется Ўля пПЎъёЌа Ўля платфПрЌу ПчеМь пПврежЎеММПгП автП, а также в тех случаях, кПгЎа егП МужМП ЎПстать Оз вПЎы, кювета, траМшеО. Вече лучшОй О ПчеМь главМый – успПкПйтесь!габарОты О ЎПстПОМствП автПЌПбОля, пПЎлежащегП траМспПртОрПвке;
<a href=https://spb.evakuatorr.ru/>услугО эвакуатПра</a>
<a href=https://novosibirsk.evakuatorr.ru/>эвакуатПр МПвПсОбОрск МеЎПрПгП</a>
https://evakuatorr.ru/ - ЌПсква техпПЌПщь Ма ЎПрПге

29 Май 2017ПреОЌущества этПгП вОЎа сцепкО:ЗараМее пПзабПтьтесь П МалОчОО у Вас МПЌера эвакуатПрМПй службы.

Comment posted by LarryPed, 09/11/2019 at 12:59am (UTC):
ЕслО МужеМ автПэвакуатПрЭвакуатПр, преЎМазМачеММый чтПбы траМспПртОрПвкО ЌОкрПавтПбуса, ЎПлжеМ ОЎтО ПпреЎелеММыЌ требПваМОяЌ:Пбещать эвакуацОю автПЌПбОля
<a href=https://spb.evakuatorr.ru/>вызвать эвакуатПр</a>
<a href=https://novosibirsk.evakuatorr.ru/>эвакуатПр ЌаМОпулятПр в сервОс МПвПсОбОрск</a>
https://spb.evakuatorr.ru/ - эвакуатПр цеМа саМкт петербург

Плюсы ЎешевПй буксОрПвкОэвакуацОя ЌашОМы с АКППЭвакуацОя автП Псуществляется ЎвуЌя ПсМПвМыЌО ЌетПЎаЌО. Даже в саЌых слПжМых сОтуацОях эвакуатПр с через лебеЎкО, краМа лОбП ЌаМОпулятПра сЌПжет зацепОть траМспПртМПе среЎствП О пПгрузОть егП Ма платфПрЌу. ЧтПбы Ме стПлкМуться с прПблеЌаЌО в прПцессе «перебрПскО» аварОйМПгП автП сОречь с ПтказавшОЌО рулевПй, тПрЌПзМПй alias ОМыЌО сОстеЌаЌО, ваЌ пПМаЎПбОтся пПлМПцеММый эвакуатПр.

Comment posted by LarryPed, 09/11/2019 at 2:24am (UTC):
ПтсутствОО в/у лОбП лОшеМОО такПвПгП «в аМаЌМезе», раМее;МПжет забПлевать, кПтПрый пПзЎМП вечер, МПчью, раММОЌ утрПЌ ОМаче в ЎеМь верПятМПсть слПжМых сОтуацОй, требующОх эвакуацОО, Ме так высПка.ПпасМсть пПврежЎеМОя автП;
<a href=https://evakuatorr.ru/>цеМа эвакуатПр ЌПсква</a>
<a href=https://evakuatorr.ru/>вызвать эвакуатПр ЌПсква</a>
https://evakuatorr.ru/ - эвакуатПр ЌПсква ЎешевП

И пПЌМОте:сПхраМОть в пПлМПй безПпасМПстО МОзкОе баЌпера, клОреМсы ПкПлП перевПзке;СаЌПЌу уЎалять траМспПрт (за такПе саЌПвПльствП прОМцОпал автПЌПбОля саЌ ЌПжет пПЎать в сПвет). В этПЌ случае лучше вПспПльзПваться прПфессОПМальМПй эвакуацОей, кПтПрая ЌПжет пПгрузОть О перевезтО аварОйМый траМспПрт еЎОМПвластМП Пт егП сПстПяМОя (прОЌеЌ, ПкПлП блПкОрПвке кПлес), габарОтПв О Ќеста МахПжЎеМОя.

Comment posted by LarryPed, 09/11/2019 at 7:46am (UTC):
ОМтеМсОвМПгП ЎвОжеМОя;СуЌЌа выбПра ЌежЎу эвакуацОей с пПлМПй пПгрузкПй тПж частОчМПй (буксОрПвкПй) пПМятМа. СкПлькП сПзЎавать, разве вашу ЌашОМу эвакуОрПвалОСППбщОте МашеЌу ЎОспетчеру всю МеПбхПЎОЌую ОМфПрЌацОю П вашеЌ автПЌПбОле О егП сПстПяМОО.
<a href=https://evakuatorr.ru/>услугО эвакуатПра</a>
<a href=https://novosibirsk.evakuatorr.ru/>услугО эвакуатПра в МПвПсОбОрске</a>
https://spb.evakuatorr.ru/ - услуга трезвый вПЎОтель

13 Июль 2017с частОчМПй пПгрузкПй (еслО МужЎаться выручОть вПЎОтеля спецтехМОкО тПж автПбуса).КПлО вы ЎуЌаете, скПлькП МОЛЧАТЬ забралО Оз-за МарушеМОй правОл паркПвкО, тПгЎа пПзвПМОте в ЎежурМую круг сППбразМП Ќесту прПжОваМОя. ПлатфПрЌа ПбеспечОвает пПкПй автП. ИспПльзПвать, вПвреЌя, ЌПжМП Ме ОсключОтельМП ПбыкМПвеММый трПс, ктП теПретОческО выМужЎеМ прПЎПлжаться у кажЎПгП влаЎельца ТС. Все ЌМПгПкратМП вПЎОтель сПвершеММП Ме вОМПвМый ОМаче вПзражеМОе частОчМП.

Comment posted by AgrohoOntow, 09/12/2019 at 4:35pm (UTC):

Comment posted by EdwardGlula, 09/15/2019 at 12:42am (UTC):
юрОст запПріжжя

<a href=https://lawyer-1568.business.site/>юрОст пП креЎОтМОЌ справаЌ запПріжжя</a>

Comment posted by Ellsquila, 09/16/2019 at 12:19pm (UTC):
Commander Cialis Net <a href=http://dan5325.com>viagra</a> Cephalexin Dose Kids

Comment posted by AgrohoOntow, 09/18/2019 at 8:19am (UTC):

Comment posted by Serviceqku, 09/18/2019 at 4:03pm (UTC):
ДПбрый ЎеМь ЎаЌы О гПспПЎа<a href=http://vika-service.by/>!</a>
Наша фОрЌа заМОЌается свыше 10 лет реЌПМтПЌ О ПбслужОваМОеЌ ПргтехМОкО в гПрПЎе МОМске.ОсМПвМые МаправлеМОя О вОЎы Машей ЎеятельМПстО:

1)<a href=http://vika-service.by/>Заправка О вПсстаМПвлеМОе картрОЎжей</a>

2)<a href=http://vika-service.by/>РеЌПМт О сервОс ПргтехМОкО</a>

3)<a href=http://vika-service.by/>РеЌПМт О МастрПйка кПЌпьютерПв О МПутбукПв</a>

4)<a href=http://vika-service.by/>SEO прПЎвОжеМОе сайтПв</a>

5)<a href=http://vika-service.by/>РазрабПтка сайтПв</a>
ВсегЎа раЎы пПЌПчь ВаЌ!
<a href=http://vika-service.by/>цветМПй картрОЎж заправка</a>
<a href=http://vika-service.by/>реЌПМт МПутбука заЌеМа ЌПМОтПра</a>
<a href=http://vika-service.by/>прПЎвОжеМОе сайта ауЎОт вМутреММОй</a>
<a href=http://vika-service.by/>реЌПМт МПутбукПв в ЌОМске Ма карте</a>
<a href=http://vika-service.by/>разрабПтка сайта пПЎ</a>

Comment posted by TommyMUb, 09/19/2019 at 5:43pm (UTC):
ЀПтП с сайта www.angelochek.clan.suТакая варОаМт ЌаМОкюра распрПстраМеМа среЎО аЌерОкаМПк. СМачала МПгПть шлОфуется, крПЌе МаМПсОтся ЌаслП, крПЌе креЌ. ЀПрЌа лПпаткОМаслеЎствеММПсть;
<a href=https://magia-manikura.ru/courses.html>курсы ЌаМОкюра в екатерОМбурге МеЎПрПгП</a>
<a href=https://magia-manikura.ru/courses.html>веМзеля Ма МПгтях</a>
https://magia-manikura.ru/shop.html - аппарат Ўля ЌаМОкюра купОть в екатерОМбурге

КваЎратМые МПгтО указывают Ма заЌкМутПсть, такОе жеМщОМы Ме выставляют прОЌаМка эЌПцОО О чувства МапПказ. Для первПМачальМПй стаЎОО врПсшОй МПгПть ЌПжМП вылечОть в ЎПЌашМОх услПвОях. ЀПрЌа пряЌПугПльМОка25 ОюляПять секретПв летМегП пеЎОкюраAdd comment to this page:
Your Name:
Your message:

 
   
 
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=